Dračí reiki

Dračí reiki

 

Draci – existují skutečně nebo se jedná jen o mýtus?

Od té doby, co zanechal člověk světu písemné záznamy, existují zmínky o velkých, nebezpečných plazech. Své netvory mají ve svých mytologiích téměř všechny národy: jako například had Midgard v nordických mýtech, který ovíjí zeměkouli ze svého úkrytu v hlubinách moře.

V Babylónu byla Bohyně Tiamat velkým plazem a pra-vodstvem současně.

V Indii držel pra-had Writra plodná vodstva světa v „zajetí“ ve vysoké hoře, dokud nad ním nezvítězil Bůh Indra.

 

V Egyptě je to Ra, který bojuje proti hadu Apophisi, v Babylóně Marduk proti Tiamat. V Řecku porazil Zeus Tyfóna, dračího obra se sty dračími hlavami a zavřel jej v podzemí u Sicílie.

Bůh Apollo v řeckých mýtech porazil pra-draka Pythona a zavřel jej do vězení v Delfách. Nad ním zřídil Apollo chrám se známou věštírnou. Bývalý nepřítel, nyní spoután, se nyní stává pramenem moudrosti, jehož hlas proudí ke kněžce Pythii ve formě výkladu budoucnosti.

V ostatních mýtech a legendách získá hrdina s vítězstvím nad hadem nebo drakem odměnu. Siegfried usmrtí draka Dafnida, vykoupe se v jeho krvi a tím se stává nesmrtelným. Beowulf odvede draka a přitom získá poklad.

Pro Číňany je drak, s malými výjimkami, požehnanou a štěstí přinášející bytostí.

 

Položme si také otázku: Existují andělé?

Většina lidí západní kulturní oblasti věří na anděle, avšak draci jsou zapuzeni do říše mýtů a pověstí.

V Číně je to přesně naopak, tam by nemohl žádný anděl položit nohu na oblak, protože ten je již obsazen draky.

Proč tedy věřit jednomu a druhému ne?

V květnu 1931 napsal Huang Won-hih, bývalý představitel generální obchodní komory Hankani, do jedněch čínských novin, že viděl draka, obrovského, rohatého a šupinami pokrytého draka u Kiang-si v řece Kan. V následujících týdnech bylo Kiang-si zničeno obrovskou potopou.

Jeden učitel z Tient-sien vyprávěl v jednom rozhovoru, jak dříve v nedávné minulosti našel mrtvého draka na břehu řeky v Šan-tungu.

Jeden profesor z Nankinu vyprávěl, že jako chlapec viděl zraněného draka. Jeden úředník z Pekingu prý při plavbě na řece Jang-ć-tiang dokonce potkal tři.

Indiáni z různých oblastí USA a Kanady vyprávěli v 19. století stále znovu o dracích, kteří se vynořovali z hlubin hlubokých jezer. Taková zjištění se vyskytla mimo jiné na jezeře Okanagan v Britské Kolumbii, na jezeře Payette v Idahu, na jezeře Folsom v Kalifornii a na jezeře Champlain ve Vermontu.

 

Ve vesnici Henham v anglickém Essexu se objevila 27. května 1669 létající hadovitá bytost z lesa a vyvolala v obyvatelstvu paniku. Nezvaný host byl zahnán tak, že na něj házeli lidé kamení. Tu hrůzu měli vesničané hluboko v kostech. Ještě dnes slaví lidé v Henhamu každoročně zahnání tohoto tajemného draka.

V Kongu měl být dinosaurus, nazývaný Mokele-Mbembe, který je už 200 let pravidelně vídán v bažinaté oblasti Likouala domorodci i Evropany.

To je jen část historie o dracích. Každý z nás musí rozhodnout sám: Existují draci?

 

Počet zasvěcení: 2
Předpoklady: jakýkoliv mistr
Cena: Kč 3 500,-