Otázky a odpovědi 6 – Kryon

Otázky a odpovědi 6 – Člověk – Lidské otázky

 

Barack Obama (30.11.2008 – úryvek z channelingu)
Teď vám dám informaci, kterou někteří už vědí, o člověku, kterému říkáte Obama.

 

V první řadě – Kryon a Duch se nezajímají o vaši politiku. To, co kolektivně vytváříte v této oblasti, je věcí svobodné volby. Ale podívejte se na svobodnou volbu, kterou máte a na rozdíl mezi tím, co děláte ve staré energii ve srovnání s energií novou. VY to vytváříte. Bůh nedosazuje politiky do úřadu. To děláte vy. V této zemi (USA) jste si vytvořili systém, podle kterého dosadíte někoho speciálního. Tohle není politické – jsou někteří, co si myslí, že ano, protože vidí všechno politicky. Prosím nedívejte se na to tak.

 

V r. 2001 jsme vám řekli, že v r. 2008 bude doba posunu a změny, protože takový byl potenciál. „Kryone, znamená to, že ten potenciál byl Obama v r. 2008?“  Ne. Potenciál byl, že vytvoříte posun v r. 2008 a to jste udělali. Později jsme vám řekli, že v r. 2008 společně změníte svého vůdce na Indigo. Takže, to jste právě udělali! Chci vám říct něco o tom člověku, kterého jste zvolili. Zaprvé – je to stará duše. Ale to jste věděli, že? Ale já vám říkám, že on je stará, velmi stará duše! Je Lemuřan. Nepřipadá vám zajímavé, že se narodil na Hawaii? To jsou ty původní energie Lemurie před 50.000 lety.

 

V tomto životě se rozhodl narodit se zde znovu. To je první stopa. Před dvěma lety byl identifikován ženou, která první uviděla (jeho Indigové barvy. Nancy Tappe první vysvětlila základy Indigo lidí). Identifikovala Obamu jako Indigo před více než dvěma lety (dlouho před tím, než se rozhodl kandidovat na prezidenta). Je starý Indigo (na rozdíl od dětí, co se teď rodí), ale má Indigové atributy.

 

Chci vám popsat tyto atributy, což je zábavná část: V těch dobách, které nazýváte přípravy na volby, analyzujete, který člověk bude vybrán. Obama byl vskutku kritizován a ta kritika byla asi taková: „Je moc mladý a nezkušený; nemůže zastávat tento post. Tato práce vyžaduje někoho staršího; zkušeného, vyzrálého člověka.“ Není na to jednoduše žádný argument. Ale když se na toho muže podíváte, vyzařuje energii „to znám, tam už jsem byl, to už mám za sebou“! To je Indigo! V jeho Akáše jsou záznamy o tom „to znám, tam už jsem byl, to už mám za sebou“ a kdybyste věděli, co ještě je v jeho Akáše, byli byste v údivu, co má za sebou.

 

Učinili jste volbu se silným potenciálem. Zvolili jste Lemuřana, Indigovou energii a starou duši. To je něco, co jsme viděli dopředu. Teď mu dám radu, kterou on nikdy neuslyší [možná ano]. Toto je Kryonova rada mladému vůdci země. Mám dvě věci, které ti chci říct, Baracku:

 

Zaprvé – kryj si záda.
Zadruhé – nedůvěřuj svým rádcům, protože ti budou radit to, co fungovalo za „starých dobrých časů“. Nicméně, tvoje intuice ti řekne, co bys měl správně udělat. Rozbij stará paradigmata. Vystup ze zajetých kolejí a jdi za svým. (Toto bylo řečeno těsně po volbách – 30.11.2008).

 

Podívejte se, co jste vytvořili! Kdyby někdo před 20 lety řekl ve starém ‘pánském’ klubu v zadní místnosti vaší země (USA): „Myslím, že za 20 let Amerika zvolí černého prezidenta“, vyhodili by ho! „Nemožné!“ křičeli by. „To nedopustíme!“ řekli by. „K tomu nikdy nedojde. To se nemůže stát!“ Že mám pravdu? Mělo by vám to být obrázkem toho, co se teď děje ve vaší politice. Je to svobodná politika. Nikdo už není u kormidla v ‘zadní místnosti’. Místo toho jsi u kormidla ty, Ameriko!

Přeložila Satu Satu

 

Déjà vu

Otázka: Drahý Kryone, co se ve skutečnosti děje při zkušenosti známé jako „déjà vu“?

 

Odpověď: Dostáváš se do reality „teď“ velmi zajímavým způsobem. Metafora:  Podívej se na svoji realitu jako na život, který má mnoho možných cest nebo potenciálů, které nazýváš „budoucnost“. Všechno, co jsi udělal a všechny ty potenciály dohromady vytvářejí celek reality „teď“. Umísti tuto „zkušenost teď“ ve své mysli do prostoru, který má tvar obrovského balonu, a přilep ji dovnitř interiéru toho balonu. Nyní si stoupni doprostřed toho balonu a rozhlédni se kolem. Stojíš teď v místě, kde je všechno, co jsi kdy udělal společně se všemi potenciály všeho, co bys mohl udělat. Neexistuje připravený osud, ale mnoho různých potenciálních možností. Ale protože se díváš na všechno najednou /esotericky/, nejen že to všechno „cítíš“, ale máš stejně tak určitý druh interdimenzionálního vědění – dopředu – co by se mohlo stát podle toho, kterou cestou se vydáš.

 

A teď se vrať do 3D. Přestože sedíš a čteš tato slova v normální realitě, část tebe je stále v tom balonu, ale nejsi si toho vědom. Takže když se některé ty potenciály uskuteční, část tebe si říká: „Tam jsem už byl, to znám! Jé! Déjà vu!“ Co se ve skutečnosti stalo je, že jsi právě zaznamenal potenciály, které jsi pro sebe vytvořil a ucítil dříve /v balonu/, a které se teď manifestovaly do tvé lineární reality.

Přeložila Satu Satu

 

Dieta

Otázka: Nedávno jsem začala číst některé Kryonovy materiály a jsou to jedny z nejpovzbudivějších channelingů, které jsem kdy četla. Moc ti děkuji.
Tohle jsou mé otázky: Před časem jsem si dělala soukromý průzkum ohledně diet. První byla založená na ayurvédském vegetariánství, další na makrobiotickém veganství, poté jsem zkoušela veganskou syrovou stravu, dále paleo – syrovou stravu (povoluje i výrobky z masa) a další.

 

Nikdy jsem nedokázala skutečně pokračovat v žádné dietě příliš dlouhou dobu. Bylo to více o osvětlení a udělání si názoru na to, co jíst. Nicméně jsem nakonec ještě zmatenější, protože se zdá, že náš zažívací systém je jako kočičí, naše zuby jsou podobné všežravcům a také z toho, zdá se, vyplývá, že náš žaludek nebyl vytvořen na zažívání obilí a syrové zeleniny.

 

Kromě toho sympatizuji s náhledem na morální důsledky jedení masa a osvojila jsem si stanovisko, že osobně nejím nic, co bych sama nedokázala zabít (psychologicky řečeno). Proto příležitostně jím ryby. Nevím, jestli to je správný pohled.

 

Má otázka je, jestli bys mohl osvětlit diety a zejména pravdu o jedení všeho v syrovém stavu. A je vegetariánství dobrou cestou? Protože po mnohaletém výzkumu se zdá, že některé živiny je mnohem snazší získat z masa (v bio kvalitě). Nebo bych měla jíst to, co jedli mí nedávní biologičtí předkové (jsem Židovka s německými i polskými židovskými i nežidovskými předky)?

 

Otázka: Drahý Kryone, nejprve musím říct, jak moc jsem ohromen inteligencí a myšlenkami těch, kteří ti pokládají své otázky. A odpovědi jsou také velmi uspokojující. Má otázka má co do činění se zdravím. Jaká je nejlepší dieta pro optimální zdraví? Měli bychom se vrátit ke Starému Zákonu a dodržovat Košer zásady? Nebo je správnou cestou veganství? Narušuje nezdravá strava a nadměrná váha aktivaci DNA komponentů a náš spirituální pokrok? Existuje specifická dieta, kterou by měli všichni následovat? Je nějaké specifické cvičení, které bychom měli vykonávat?

 

Odpověď: Všechno, co jste řekli, je inteligentní, do určité míry správné a velmi ctěné. Lidské tělo má mnoho shodných rysů se zvířaty, ze kterých se vaše biologie vyvinula, a dokazuje to, že základní jádro evoluce je skutečné. Jste kombinací mnoha druhů z minulosti Země. To znamená, že vaše rozmanitost je na vrcholu žebříčku – velmi vysoko.

 

Mnoho lidí se snaží vytvořit dietní zásady platné pro celé lidstvo. Vy jste však všichni velmi odlišní – ne chemicky, ale energeticky. Proto dietologické studie založené na krevní skupině, měsících narození a dokonce i energetických polích jsou platné. Pravda je taková: Najděte si dietu, která bude zapadat do těchto jedinečných věcí o vás a používejte ji. Nedělejte tu chybu, že byste uvěřili, že to, co vyhovuje vám, bude vyhovovat všem. To platí i o jedení masa. Pokud se všichni lidé rozhodnou nejíst maso, Lidská rasa bude obrovsky trpět, protože nemáte dostatek zemědělské půdy, která by nasytila vás všechny.

 

Ve všem, co jsi zmínil, je něco vhodného – včetně syrové stravy i košer jídla (které má původ v intuitivním vytvoření, aby vás ochránilo od jídla napadeného chorobou). Ale není to pro každého. Řešením by eventuálně bylo provést test, který by vám pomohl zjistit, co je nejlepší pro rozumnou dietu pro každého člověka a poté nesoudit ostatní, kteří nalezli jiné řešení. Tyto testy ve skutečnosti již existují, ale nebyly dosud sloučeny. Je to další znak vaší stálé linearity a oddělení se, že ve vaší vědě izolujete kousky a části řešení a dáváte jim důležitá jména, jako by každý z nich byl konečným řešením či systémem. Pravda je, že musí být zkombinovány.

 

Proto najděte dietu, která bude fungovat pro individuálního člověka, a nedávejte jí obecnou nálepku studie, když zjistíte, že u vás funguje. Pomůže těm, kteří jsou jako vy, ale ne všem. Začněte s krevními typy, poté se přesuňte k dalším unikátním prvkům, které vás činí velmi odlišnými… Jo a nezapomeňte na svou karmickou skupinu (Kryon se usmívá).

 

Otázka: Drahý Kryone, jsem velmi znepokojena svou nadváhou, kterou jsem nabyla v průběhu posledních třech let. Vnímám, že magnetická mřížka nese potenciál posunu i ohledně váhy a že již nebudu muset „držet“ tolik energie uvnitř své fyzické nádoby. Máš nějaký komentář či povzbuzení ohledně tohoto? Existuje nějaký způsob, jak se osvobodit od těchto 40 liber nadváhy?

 

Odpověď: Drahá, máš pravdu ve všem, co říkáš. Je samozřejmě čas napravit tuto nerovnováhu, ale tím, co ti bylo dáno ve tvém systému. Začni hovořit ke svým buňkám ohledně váhy. Poté si vizualizuj sebe sama s tělem, po kterém toužíš a které si zasloužíš. Toto začne skutečně měnit tvůj metabolismus a upravovat genetické vlastnosti uvnitř tvé DNA, které kontrolují chuť a hlad. Druhy jídla, po kterých toužíš, se také změní. Oslav tento proces a změny, které nastanou.

 

Oslav sebe a dej tomuto procesu alespoň rok. Bude to stát za tuto prodlevu a bude to zdravý způsob, jak odložit tuto nadváhu.

Přeložila Marie Kuchařová

 

Kruhy v obilí a trocha matematiky

Otázka: „Drahý Kryone: mohl bys vysvětlit kruhy v obilí? Jaký je jejich původ? Jaký je jejich význam pro lidstvo? Jak můžeme interpretovat jejich symboliku? Jsou spojené s interdimenzionalitou? Jak jsou vytvořené a kým?“

 

Odpověď: Řeknu vám zatím jen toto:

1. Definitivně interdimenzionální.
2. Lidmi, ale z jiného času.
3. Symbolika je založena na 12kové matematice. (ne 10kové)
4. Jejich sdělení pomáhají vytvářet pokoj na Zemi.
5. Ano, mnohé jsou podvod.

Přeložila Satu Satu

 

Metrický systém

Otázka: Drahý Kryone, i když akceptuji přechod na metrický systém, v práci stále používám dvanáctkový systém (palce, stopy) každý den. (USA) Bohatost starého systému doplňuje náš jazyk a kulturu a mě připadá nenahraditelný.

 

Odpověď: Je zde několik problémů. Metrický systém je dobrý pro veřejnost, takže je asi dobré „přidat se k nim“. Je praktické mít vše v jednom systému založeném na desítkovém základu. Je to též méně matoucí pro denní počítání a chápání tekutých množství atd. Je to také důležité pro vědu. Přemýšlej o tom, Americká sonda by se dostala na Mars, kdyby nebylo metrických/nemetrických zmatků. /1999 – klimatická družice Mars/. Jeden z důvodů, proč ti chybí ta bohatost starého systému je, že ti připomíná, v čem jsi vyrůstal, ale též, protože křičí dvanáctkový základ! Podívej se: Tvoje pravítko má 12 palců, a yard má 3 stopy. Odpovídá to přírodě, která je celá založená na dvanáctce! Když zkrystalizuješ kapku vody, bude mít 6 hrotů. Prohlédni si sněhovou vločku a zjistíš, že má 6 nebo 12kový základ. Biologové vědí, že DNA je ve skupinách po 4 a 3, západní hudba má 12 půlových not mezi oktávami. Váš kompas má 360 stupňů a nejstarší věda na planetě pracuje s 12 domy nebo skupinami aktivit kolem pohybu planet. Podívej se do daleké minulosti a zjistíš, že stará civilizace (Sumerové) ji též používali. Je to intuitivní, ale jak už jsme řekli, je těžší pracovat s těmi, kteří počítají na prstech a nohama :-)

Přeložila Satu Satu

 

Násilí – nastavit druhou tvář?

Otázka: Drahý Kryone, je vůbec vhodné, aby se člověk uchýlil k násilí?

 

Odpověď: Ano, když jste napadeni život ohrožující silou, je vhodné odpovědět násilím, pokud je to nutné. Navíc je přijatelné odpovědět na násilí násilím, pokud ochraňuješ své děti a rodinu.

 

Stává se, že musíš násilí oplatit násilím, protože je to jediná věc, které (hrubá) síla rozumí. Dovol mi příklad: Pokud se probudíš uprostřed noci a najdeš útočníka stojícího nad dětskou postýlkou, který se chystá zničit život tvého dítěte, garantuji ti, že použiješ veškerou sílu, abys ho zastavil. To je instinkt a neznamená to, že porušuješ duchovní principy. Výraz „nastavit druhou tvář“ se týká situací, kdy odpovídáš nejvyšší trpělivostí tam, kde by jinak lidskou reakcí byl hněv. Nikdy to neznamenalo „stát a nechat se zranit“.

Přeložila Marie Kuchařová

 

Polibek

Otázka: Drahý Kryone, můžeš mi, prosím tě, vysvětlit nejhlubší význam polibku?

 

Odpověď: Je to v podstatě savčí instinkt, dokonce i vaše domácí zvířátka mu rozumějí. Nicméně pro člověka jsou to ústa, kam směřuje všechna podpora (jídlo) a odkud vychází komunikace (mluvení). Je to též smyslové centrum (chuť). Takže je jen velmi logické, že ústa se vyvinula pro soustředění vašich emocí nebo jako symbol přátelské výměny.

 

Nehledě k tomu, že by to prostě nebylo ono, kdybyste se dotýkali lokty, ne? :-) (Kryon se usmívá)

Přeložila Satu Satu

 

Plánování – Hojnost

Otázka: Drahý Kryone, prosím dej nám nějaké informace ohledně stále populárního tématu hojnosti. Zmiňoval ses o žití v „teď“ (přítomnosti). Předpokládám, že plány do důchodu jsou zbytečné? Společnost obvykle vyžaduje plánování předem u mnoha událostí, jako je třeba vzdělávání či cestování. Máme konat a zamluvit si místo na lodi či se přihlásit na lekce několik měsíců dopředu, i když peníze „teď“ ještě na účtu nejsou? Jsem trochu zvědavá na slučitelnost společenské potřeby organizovat, rezervovat a předem plánovat, když bychom měli uvažovat pouze v „teď“.

 

Odpověď: Jděte do toho a plánujte. Musíte, jelikož žijete ve společnosti a kultuře, která to vyžaduje. Poté seďte v „teď“. Co se stane je, že plánování se stane pouze směrem, kterým se vydáte a dovolíte si změnu plánů, kdykoli si budete přát. Problém v tom, když jste tak lineárně zaměření je, že se na to vůbec ptáš! Předpokládáš, že musíš dělat jedno nebo druhé. Plánovat nebo neplánovat. Co takhle plánovat vykročení určitým směrem, dokud ti „teď“ nepřinese jiný plán?

 

Jděte po cestě. Vytvářejte své plány, které jsou ve vaší kultuře vhodné. A když přijdete na rozcestí, vyberte si směr, kterým odbočíte podle toho, ve kterém směru vám bude lépe. Ale v průběhu tohoto procesu nechte svůj 4D plán „hrát druhé housle“ – první přenecháte tomu, kam vás povedou vaše spolutvořivé energie. Nebuďte ke svým plánům připoutaní tak moc, že je nebudete moci měnit. Nebuďte do nich tolik zamilovaní, abyste pak měli pocit, že jakákoli změna je násilím proti vaší vlastní volbě a moudrosti. Je to pravý opak. Plánování je nyní jako „nasměrování se“ na cíl… nic víc. Dovolte své síle redefinovat svůj cíl a přesměrovat vás správným směrem. Přemýšlejte o tom takto: šíp nikdy nezasáhne cíl, pokud není vystřelen. Pokud sedíte a čekáte na to, že Bůh vystřelí šíp, nic se nestane. Místo toho udělejte, co můžete pro to, abyste střelu vyslali směrem, o kterém se domníváte, že je správný, pak se jí nechte nést, klouzejte vzduchem a upravujte řízení v průběhu letu. Vnímejte vítr ve svých vlasech, když se rozhodnete změnit směr a nikdy se nebojte toho, že byste minuli! Ti, kdo toto dělají, jsou vyspělí lidé, kteří vědí, že být interdimenzionální znamená zahrnout v první řadě 4D proces, ne ho eliminovat!

Přeložila Marie Kuchařová

 

Posvátný sex

Otázka: Drahý Kryone, tato otázka se týká sexuální energie. Chápu to tak, že tato energie je posvátná, nicméně používat ji posvátným způsobem se ukázalo být velkou výzvou. V prostředí, které s touto energií manipuluje různými i konfliktními způsoby, degraduje ji v reklamě, pornografii, klasickými náboženskými doktrínami, alternativními meditativními praktikami, abstinencí, celibátem, monogamií, polygamií apod. … Jaké jsou zásady / praktiky nového věku, jak tuto energii použít posvátně, když máme partnera i když jej nemáme? Jak se to liší u nezadaných jedinců, manželských párů, mužů a žen?

 

Odpověď: Tato odpověď se nikdy nezměnila. Máte svobodu volby dělat v tomto cokoli. Jelikož může být sex použit jakýmkoli způsobem od na strachu založené náboženské kontroly až po lásku dávající posvátný život, chápete, že je to něco, co bude vždy měřítkem energie na planetě?

 

Jaká jsou nová pravidla? Stejná jako stará: Zacházejte s ním jako s něčím posvátným, změňte se a tím změňte energii kolem sebe na planetě. Když ostatní uvidí zlepšení díky tomu, že přidáte posvátné atributy něčemu, co bylo dosud viděno pouze biologicky, budou mít možnost následovat váš vzor. Konečný výsledek změní vědomí na planetě.

 

Vždy to bude měřítkem, protože sexuální energie je spojena s tolika věcmi, které vytvářejí lekce, drama a zmatek… Ale čím více toho objevíte v rámci duchovna namísto výhradní biologie, tím více se změní vnímání této záležitost lidmi okolo vás.

 

Jakákoli mocná energie na této vaší planetě může být použita k tvoření či ničení. To je dualita vaší existence a je hracím polem svobodné volby.

Přeložila Marie Kuchařová

 

Poznámka ke kopírování:
Původní zdroj: www.kryon.com  - Otázky a odpovědi (Q&A)
Překlad Marie Kuchařová a Satu Satu pro www.kryon.webnode.cz.
Jednotlivé otázky a odpovědi i celý text je možné použít za předpokladu,
že zůstane zachován původní smysl a že bude připojena tato poznámka
včetně aktivních zdrojů.

 

zpět