3-2020 Kryon

Kryon na Islandu – den sedmý – písmeno N

 

Tento živý channeling byl přijat Leem Carollem během cesty po Islandu – březen 2020

.

Zdravím vás, drazí, já jsem Kryon z magnetické služby.

Toto je sedmé poselství z ostrovní země – Islandu. A vy tu zde se mnou stojíte v čase zimy. Je to však nádherný čas. Jednou se ohlédnete a vzpomenete si na čas, kdy jste zde stáli ve sněhu, venku bylo -10°C a někteří z vás se třásli zimou. Budete si to pamatovat. Já ale chci, abyste si pamatovali slunce a to, co vidíte svýma očima a co jste právě viděli – tu čistotu, velkolepost, krásu a energii, která proudí z tohoto místa, které vám říká: „Vítejte.“ A v těchto chvílích dovolte, aby vás slunce zahřálo, jen na těch pár chvil, kdy k vám chci hovořit.

 

Můj partner chce, aby bylo právě teď do sněhu zapsáno nevyřčené pravidlo. A to nevyřčené pravidlo by znělo: „Čím větší zima, tím kratší channeling!“ (Skupina i Kryon se pobaveně smějí.) Já mu to ale nedovolím. Všechny jsou krátké. Zde vám předáváme jen krátká poselství, která však obsahují zásadní věci, které vám chceme předat. Toto je odhalení šestého písmene ve slově Iceland – Island. Dnešním písmenem je N. Téměř všichni zde se shodli na tom, že dnešním slovem bude NATURE – PŘÍRODA. Protože je tu úžasná krása, jaká není na mnoha místech planety. Já vám však povím, že dnešním slovo je odvozeninou od slova nature (příroda) – je to slovo NATURAL = PŘIROZENÝ/PŘÍRODNÍ. Téměř každý, kdo tu je, nebo poslouchá můj hlas, má něco dokonalého, co by řekl o tomto slově. Vy vyhledáváte přirozené/přírodní věci. Stále častěji si lidé kladou otázku ohledně všeho, co jedí: Je to přírodní? Protože se shodují, že nechtějí věci, které lidé změnili nebo do nich něco přidali. Chtějí, aby byly přírodní.

 

Proto vám chci dát jen kousek historie k zamyšlení pro příštích několik okamžiků. Ohledně toho, co je přirozené/přírodní. I dnes ráno, když jste se probudili s tím úžasným výhledem, všude, kam jste dohlédli, ležel panenský sníh, ničím nedotčený. Bylo to tak krásné! A vy byste řekli: Tohle je přírodní/přirozené. Je to příroda ve své nejlepší podobě. Tohle je to, co miluji. Dokážete si na okamžik představit vesmír, ve kterém se Země vytvářela a jak poté vypadala – nedotčená, přirozená. A jak se pak celá zformovala do této podoby, dokonce i na tomto ostrově. Jak do sebe tektonické desky narážely a sopky vybuchovaly, aby vám nabídly to, co vidíte právě teď. Je cosi nádherného na faktu, že je to vše přírodní/přirozené. Stalo se to samo o sobě – působící síly byly obrovské, ale bylo to vše přirozené.

 

Chci vás vzít na tuto krátkou cestu toho, co si lidé mysleli a co dělali v prvních, úplně prvních společenstvích. Potom, čemu říkáte Rajská zahrada. Poté, co lidé získali to, čemu se říká lidská duše. Oni měli možnost volby – mohli se rozhodnout o tom, kdo je Stvořitel a co se na planetě odehrává. Výsledek tu můžete vidět dnes, protože všude je tu mytologie – v této zemi promlouvají hory, jsou zde elfové, ukrytí lidé a trollové – a to vše jsou metafory pro přirozeně se objevující život na planetě. Přirozený!

 

Co si zvolili domorodci na planetě ohledně příběhu o Stvořiteli? A odpověď zní, že to vše, bylo přirozené/přírodní. Nic do toho nebylo přidáno. A domorodci planety se rozhodli, že v kopcích, vodě a vodopádech je energie – a ta energie je Stvořitel, protože vytváří spojenectví s duší. Bylo to přirozené!

 

Někteří z vás se zeptají: A co dnešní duchovnost? Jak to s ní jde dohromady? Dostanu se k tomu. Jedna z nejpřirozenějších věcí u domorodců byla ta, že když ztráceli své milované, své moudré, stále dokola a odcházela generace za generací, tak si je připomínali. Měli pro ně výrazy. Slýchali je ve větru. Ale bylo pro ně úplně nejpřirozenější, že povolávali své lidské předky – vyvolávali jejich moudrost v sobě samých, s pomocí přírody.

 

Říkal jsem to už dříve a řeknu to znovu, že v některých zemích existuje kosmologie, která říká, že když vezmete hrst hlíny a přitisknete na ni svá ústa, dotknete se úplně každého předka, kterého jste kdy měli, protože oni jsou stále zde. Moudrost Země je moudrostí předkůJak je to přirozené!

 

A tak se dostáváme k systémům. Lidé řeknou, že tady přirozenost končí, protože tyto systémy byly vytvořeny člověkem. Pojďme si povědět o úplně prvním zaznamenaném duchovním systému na planetě – a tím je hinduismus. Poslechněte si jejich systém. Není v něm žádný prorokNení zde ani žádná centrální knihaOni vytvářejí jednotu se vším. Ach, jaký to systém! Věří, že se vracejí na planetu a poté opět zpátky. Jaký to systém! To byl úplně první duchovní systém, který existovalJe to ta nejpřirozenější věcVše ostatní k tomu bylo přidáno. Jako když je něco přidáváno do jídla. Nebo jako když nějakou potravinu zmrazíte a potom upravíte, opět zmrazíte a zase upravíte… do bodu, kdy už na ní není nic přírodního. Zrovna tak když se podíváte na duchovní systémy planety, občas si říkáte, kdo je za ně zodpovědný. Kdo je vytvořil? Co si přitom myslel?

 

Já vám toto nyní říkám, abyste se navrátili k přirozeným věcemkteré jsou přímo před vámi. K tomu úplně nejčistšímu a nejdokonalejšímu, co stále máte, co vás stále miluje. Kopce znají vaše jméno. To je přirozené! Gaia zná vaše jméno. Vy a Gaia máte stejný Zdroj StvořeníJste rodinaTo je přirozené! Uvažujte o těchto věcech, protože channeling skončil.

A tak to je.

Kryon

 

Kryon na Islandu – den osmý – písmeno D

 

Tento živý channeling byl přijat Leem Carollem během cesty po Islandu – březen 2020

 

Zdravím vás, drazí, já jsem Kryon z magnetické služby.

Není tu zima… a to je tedy pozvánka k o něco delšímu channelingu… (Smích.) Pokud jste se právě připojili k tomuto channelingu, jak to udělají mnozí, toto je osmé poselství předané na překrásné, velkolepé ostrovní zemi jménem Island. Cestujeme dvěma autobusy plnými turistů. A důvod, proč tu není zima, je ten, že se právě díky synchronicitě nacházejí v kostele. Tak to nebylo naplánováno, drazí. A tak vám chci povědět o synchronicitách, které způsobily, že zde nyní sedí. Chtěli bychom uctít tuto budovu, její stavitele a víru, která tu je. Chtěli bychom uctít důvod, proč byla tato budova postavena. Sedíte v budově, která byla postavena za jediným účelem – a tím je pomoci těm, kteří hledají víru. Sedíte v budově, která bez pochyby zachránila mnohé životy, lidé se zde uzdravili… nacházejí zde útěchu a mír svým vlastním způsobem. Drazí, chci, abyste chvíli přemýšleli tzv. mimo krabici jakéhokoli systému víry, který můžete mít. A místo toho na chvíli přemýšlejte o soucitu, který tu je. Soucitu těch, kteří absolvovali školu a pak zasvětili svůj život tomu, že zde budou spolu s dalšími – dost možná do konce svého života.

 

Toto je božské místo. Děkujeme těm, kteří vám sem dovolili vstoupit, abyste nemuseli venku mrznout. Tento kostel byl uzavřen. Byl uzavřen kvůli současnému viru, který je na této planetě. Chtěl bych chvíli hovořit o tom, kdo vám otevřel dveře, když mu někdo řekl: „Máme tu dva autobusy plné turistů z 16 zemí. Můžeme vstoupit dovnitř?“ (Pobavený smích.) Odpověď toho člověka zněla ano. To je soucitná odpověď. Přesně to tady dělají. Sedávají zde na stejných židlích, na kterých nyní sedíte vy, aby uctili svou víru v Mistra Lásky. Nemůže to být o mnoho lepší než tohle. Toto je přesným příkladem toho, co vás každý den učíme, a je to i příkladem pracovníků světla, o kterých hovoříme.

 

Pokusím se vysvětlit posluchačům, jak jste se sem dostali, a jaká je synchronicita místa, kde právě teď sedíte. Proto teď odvyprávím krátký příběh. Nazveme ho „Sága autobusu č. 1“ (pobavený smích, i Kryon se skvěle baví).

 

Při tomto osmém dni cesty vyjely autobusy tak jako obvykle po dobré snídani v hotelu. Mimochodem, při snídani, která vám musela být servírována alespoň ve třímetrových rozestupech. Bylo to v neobvyklém čase. Nástup do autobusů proběhl jako obvykle a oba vyrazily na cestu. V plánu bylo, že vyrazíte tak, abyste porazili počasí, protože se začalo zatahovat. V zimním období může být počasí na tomto místě znepokojivě brutální. Přichází to a odchází nečekaně rychle. Autobusy tedy vyrazily přesně včas. Když dorazily téměř na místo, kde bývá hodně sněhu, jeden z autobusů selhal. To se stává, drazí. A tak tedy uvízl. Oba autobusy musely zůstat na místě. Čekalo se na to, až dorazí mechanici z nedalekého města. Mezitím se počasí zhoršilo. Mohli jste pozorovat, jak se sníh vrší, vítr zesiluje a asi tak po hodině či hodině a půl opraváři dorazili. Když autobus opravili, opět vyrazil na cestu. Ovšem na cestě kam? Odpověď zní, že vzhledem k závějím sněhu a neprůjezdnosti cest se nikdo nemohl dostat nikam. Další otázka je, jak otočíte velký autobus na malé silnici? Odpověď zní, že neotočíte. Musíte najít nějaký způsob, jak to dokázat. A v okamžiku, kdy o tom diskutovali, synchronicitně se objevil sněžný pluhJaká to náhoda! Ptali se tedy řidiče sněžného pluhu, jak špatné to je vpředu. On odpověděl: „Neprůjezdné. Nemůžete jet dál! Nicméně pokud bych otočil pluh, mohl bych vám cestu prohrnout.“ Jaká to náhoda… A tak to tedy udělal.

 

Nyní už tedy máte velké zpoždění k domluvenému obědu, který možná ani dneska mít nebudete. (Smích publika i od Kryona.) Pak jste projeli tento úsek a náhle bylo počasí jasné… a autobus opět selhal. To se stává. A tak zatímco se řidiči domlouvali na tom, co dál, a vy jste se procházeli opodál, zahlédli jste v dálce kostel, ale všechny kostely jsou zavřené kvůli viru… Zbytek příběhu už znáte a teď tedy sedíte tady.

 

Drazí, toto je synchronicita na maximum. Nejenže jste projeli průsmykem, přestože se váš autobus rozbil, ale navíc se nacházíte na posvátném místě, které bylo vybudováno pro to, co děláte vy! Jaká to náhoda! Toto je absolutní definice toho, kdy řídíte svou vlastní realitu.

 

Existují dva způsoby, jak o těchto věcech přemýšlet – ať už jde o účastníky této cesty nebo kohokoli, kdo toto poslouchá. Jedni se budou ptát: „Proč se autobus rozbil a zkazil nám tím den? Proč musíme dělat něco jiného, než jsme plánovali? Zabalil jsem si s sebou plavky! Měl nás čekat den v lázních. A místo toho… jsme v kostele. Jak hrozné to je.“ Ti druzí řeknou„Jsem tady kvůli prožitku, pro tu zkušenost. A zatím to nebylo tak hrozné. Jsme v teple, jsme vděční za toto místo, děkujeme jeho stavitelům…“ a možná dokonce cítíte i energii těch, kteří tu seděli před vámi, a léčení, která zde nastala. Možná cítíte energii těch, kteří zde našli útěchu, která je zde zastoupena. Energii těch, kteří sem chodí týden co týden. Mír, kterému se v této místnosti učí. To už stojí za to, abyste tu seděli a uvažovali nad tím, jak je možné odstranit strach s pomocí lásky.

 

Studovali jsme různá slova ve spojení se slovem ICELAND – ISLAND. Dnes se dostáváme k písmeni D. Tato skupina už ví, co to znamená – „Don´t drive the bus today – Dnes nejezděte autobusem!“ (Kryon pochopitelně žertuje.) Můžete říct, že toto písmeno určitě zastupuje DIVINITY – BOŽSTVÍ. Rozhodně ano, protože toto je poselství od Kryona, a protože jste v tomto prostoru. Nicméně vás překvapíme. Jednotlivá písmena představovala lekci daného dne. Nic víc, nic míň. Jsou poskládány způsobem, který by se mohl změnit, pokud by byly předány o den později. Jsou tedy vždy ukotveny v daném okamžiku, přesně jako tento channeling.

 

Písmeno D tedy bude zastupovat slovo, které má mnoho významů. A to slovo je DIAMOND – DIAMANT. Začnu tím, že prozkoumám všechny atributy významu tohoto slova a také metafory diamantu. Diamanty patří mezi nejtvrdší geologické substance, které na Zemi existují. Byly vytvrzeny v průběhu tisíců let či ještě déle. Někdy dokonce i milionů let. Pod obrovským tlakem se přeměnily na tento kámen – na diamant. Jsou používány i v průmyslu, protože je to nejtvrdší substance, která dokáže rozříznout jiné velmi tvrdé substance. Prvním atributem diamantu je tedy SÍLAAbsolutní síla – jedna z nejtvrdších a nejhlubších sil na planetě. Není zajímavé, že když tuto sílu vyleštíte a prezentujete ji jako kámen v celé jeho kráse, je to zároveň jeden z nejkrásnějších kamenů na planetě? Ti, kteří kameny brousí a dělí, znají všechny ty fasety – jsou velmi opatrní při tom, když se je snaží vyleštit do co největší dokonalosti. To, co se tedy z diamantu stane poté, je metaforou pro KRÁSU. Mimoto je to i celosvětovou metaforou pro LÁSKU, protože diamant je to, co si páry vyměňují, aby ukázali svou vzájemnou lásku – to je tradice. Není zajímavé, že začnete něčím, co čelilo obrovskému tlaku po tisíce let a co je tvrdší než cokoli jiného, a dostanete se k něčemu, co se nosí jako šperk, abyste ukázali lásku k druhé lidské bytosti?

 

Vy v této skupině jste před několika dny navštívili velmi zvláštní místo zvané Diamantová pláž. Na té pláži nejsou žádné diamanty. Proč se tomu tedy ale říká diamantová pláž? Metafora je tato: během zimy se malé ledovce – některé o velikosti člověka, jiné o něco větší – lámou a usazují se na té pláži. Někdy po tisících. Jsou čisté a jasné – křišťálově jasné. A když kráčíte kolem nich, zatímco na ně dopadá sluneční světlo, všechny září jako diamanty. Nic na planetě se tomu nepodobá, drazí. Tady je zajímavá věc k zamyšlení: když je vidíte a září slunce, jak tomu bylo, když jste tam byli, vidíte odrazy a třpyt – celá pláž se třpytí. Téměř jako by tam všude byla drobná andělská světla., fasety ledu. Pokud byste je vyfotili a na ty fotky se podívali, pak byste se ptali, kde je všechen ten třpyt? Ta záře je téměř příliš jasná, abyste ji mohli vyfotit. Na fotkách a videích je plocháOžívá však v lidských očíchJsou určité věci, které dosud nelze zachytit na film, digitální fotografii nebo jakékoli jiné podobné médium. Toto je jedna z těch věcí. Můžete říci, že jste byli na kouzelném místě. Pojďme chvíli zkoumat, co to je a co to znamená.

 

Ta pláž je pojmenovaná po kameni, ale přitom je to pouze voda. Pojďme tedy zkoumat metaforu vody v kombinaci s diamantem. Voda je na této planetě velmi speciálním prvkem a má jeden atribut, který je velmi zvláštní! Dokáže se totiž velmi snadno přeměnit do tří různých stavů – jeden je tekutý, další pevný a třetí plynný. Mohli byste k uctění této místnosti říci, že je to jako 3 v 1 (Kryon se směje – narážka na Svatou Trojici). Někteří z vás to pochopí a někteří ne. 3 v 1. Může mít mnoho stavů. Přemýšlejte o tom – může být stejně pevná jako vy, tekutá a plout kamkoli chce, nebo může formu plynu, který je téměř neviditelný jako pára – a tou v této podobě voda také je.

 

Proč vám říkám tyto věci? Protože slovo DIAMANT zastupuje toto všechno. To všechno! Jaká je zde metafora? Povím vám to – co ta metafora znamená z mého úhlu pohledu coby Kryona. Vaše duše se třpytí jako diamant. Byla formována po celé věky pod velikým tlakem na mnoha místech, o kterých ani netušíte, že jste tam byli – to abyste ji přinesli na toto místo zvané Země, když nastal čas. Je tak silná, že dokáže projít čímkoli (doslova rozříznout cokoli). Vaše duše je stvořena pro tento druh věcí. Září jako samotné slunce! Je jako šperk na planetě! Je překrásnáA ve svém jádru představuje lásku. Toto je Tvořivý Zdroj. V této místnosti mohou dokonce používat vyjádření: „Stvořeni k Jeho obrazu.“ To se týká vás všech. Dovolte, abych vám vysvětlil, co to znamená.

 

Nejste doslova stvořeni k obrazu Boha, protože byste byli neviditelníTen „obraz“ v Písmu poukazuje na lásku. Byli jste stvořeni k obrazu Boha, což je Láska. Vy všichni máte v sobě tento potenciál, tuto krásu a tuto lásku. Navíc se můžete změnit, abyste byli soucitní, pilní… můžete se nacházet v jakékoli situaci a být tekutí (plynout)… můžete pomáhat lidem bez ohledu na to, co se děje. Můžete být jejich útěchou, jejich učitelem. Můžete jim také jednoduše jen naslouchat. Můžete být jejich diamantem na pláži! Něčím, co nemohou vidět skrze kameru, ale cítit to ve svém srdci. Tohle je diamant. Takto vás vidí Duch. Tohle jste.

 

Čím vyspělejším se lidstvo stane, tím více se bude podobat diamantům. A poměrně brzy uvidíte, jak si budou lidé vážit a milovat jeden druhého – jako když si předáte prsten. Místo toho je to však emoce, která říká: Předávám vám svůj diamant, protože miluji lidstvo. Můžete přistoupit ke skupině, která se třese strachy a ptá se, co má dělat dál, co se to děje. A jediný člověk může vytvořit rozdíl.

 

Můj partner dnes ráno dostal e-mail z jiné země. A v tom e-mailu stálo: „Lee, co bychom měli dělat s tím, co se děje? Je to obrovská lež.“ Zastavme se hned u tohoto. Toto jsou lidské duše stravované politickým potenciálem. Co slyšeli, čemu věří… na tom nezáleží. Jsou to lidské duše stravované zlostí, protože věří, že se na pozadí toho viru děje něco hrozného. A dále se ptají: „Co máme dělat? Máme to říct lidem?“ Můj partner jim odpověděl – a toto byla má slova, která jsem mu řekl: „Pracovníci světla nejsou političtí. Prostě nejsou. Není na nás, abychom odhalovali lži nebo pochodovali v ulicích. Nebo abychom napravovali to, co je špatně.“ Cesta duše ve stavu vyspělosti říká, že jste tu protoabyste měli soucit s těmi, kteří se bojí – ať už se bojí jakékoli lži, jakékoli nemoci nebo jakékoli politické záležitosti. Abyste tu byli coby útěcha a soucit a abyste jim pomohli překonat ten strach. Jako maják na skále. To je váš úkol. Je to jiné, než jste si možná mysleli. Nemáte nikomu kázat. Nemáte to vnucovat druhým, aby se dozvěděli něco, co možná ani vědět nechtějí. Místo toho tu seďte tak jako Mistři, o kterých jste tolikrát četli. Tiší, milující, klidní… a lidé se začnou uvolňovat a uvědomí si, že jste léčitelé – léčíte emoce, léčíte strach. A my vás v tomto čase potřebujeme! Právě teď. V těchto následujících měsících. Ó, to je diamant, který já vidím. Ten, kterým jste.

A tak to je.

Kryon

 

Zdroj: www.kryon.com - Day Seven – The Letter N  – 8:52 min.

Day Eight -  The Letter D  – 22:31 min.

Poznámka ke kopírování:

Pro všechny poutníky na Cestě Lásky do češtiny přeložila Marie Kuchařová (www.kryon.webnode.cz). Tuto českou verzi je možné v nezkrácené a neupravené podobě dále kopírovat a rozšiřovat nekomerčním způsobem, pokud bude připojena celá tato poznámka včetně všech zdrojů i s aktivními odkazy.

zpět